Autor Wiadomość
tomaszek1958
PostWysłany: Pią 14:01, 02 Lut 2007    Temat postu:

Jak się ma zachorować to i tak się zachoruje, a jak nie to nie.

Laughing
marcin
PostWysłany: Śro 22:51, 31 Sty 2007    Temat postu:

masz racje niema co panikować
rokicer77
PostWysłany: Śro 12:52, 31 Sty 2007    Temat postu:

Nie ma co panikować


Very Happy
kędzior15
PostWysłany: Śro 11:49, 31 Sty 2007    Temat postu:

Ja jestem zdrowy. Grypy mnie nie atakuja.


Twisted Evil
tomaszek1958
PostWysłany: Wto 9:24, 30 Sty 2007    Temat postu: Grypa szaleje - najgorsze jeszcze przed nami

Grypa szaleje - najgorsze jeszcze przed nami



"Dziennik Zachodni": Epidemia grypy panuje od kilku dni w wielu czeskich miejscowościach położonych przy granicy z Polską. Czy grypa może do nas dotrzeć?
"Jeżeli u sąsiadów jest już epidemia grypy, to do nas wirus też wkrótce przyjdzie - mówią cieszyńscy lekarze - Na razie zauważyliśmy wzrost ilości zachorowań, ale czy to grypa, czy zapalenia górnych dróg oddechowych dowiemy się za kilka dni, bo od wybranych pacjentów pobraliśmy wymaz dla sanepidu."

Dwa lata temu do Polski grypa przyszła właśnie z Czech i w cieszyńskim szpitalu na 3 tygodnie zakazano odwiedzin.REKLAMA Czytaj dalej

Liczba zachorowań i podejrzeń zachorowań na grypę w trzecim tygodniu stycznia była o 93 procent większa niż w drugim tygodniu - informuje Centrum Informacji o Przeziębieniu i Grypie.

W trzecim tygodniu stycznia odnotowano 7345 domniemanych i potwierdzonych przypadków grypy, a w ciągu trzech ostatnich tygodni - 16 296. W województwie mazowieckim zachorowało aż o 3412 osoby więcej niż tydzień wcześniej, za to w Łódzkiem - o 400 mniej. Na szczęście, jak dotąd, nikt nie musiał być z powodu grypy przyjęty do szpitala, ale choroba potrafi być niebezpieczna, zwłaszcza dla osób starszych.

Dla grypy charakterystyczny jest nagły początek, wysoka gorączka, dreszcze, bóle mięśni, stawów, ból głowy i gardła oraz kaszel.

Na zachorowanie narażeni są wszyscy - wirusem, który przenosi się drogą kropelkową, można się zarazić w miejscach publicznych, choćby w sklepie czy tramwaju. Zakażeniu sprzyja zarówno wychłodzenie, jak i przegrzanie.

Jak wynika z obserwacji prowadzonych w poprzednich latach, szczyt zachorowań na grypę przypada na luty i marzec - niewykluczone, że w tym roku będzie podobnie. Co roku 63 procent dorosłych Polaków choruje na przeziębienie i grypę - nie należy ich lekceważyć. O ile w początkowej fazie mogą wystarczyć leki dostępne bez recepty, to przy nasilonych objawach trzeba się udać do lekarza. W chorobach wirusowych, takich właśnie jak grypa, nie ma sensu przyjmowanie antybiotyków - jednak pacjenci często na to nalegają, a lekarze przepisują je "dla świętego spokoju".

Zalecanym przez specjalistów sposobem zapobiegania grypie jest szczepionka przeciwko tej chorobie. Niestety, wirus jest tak zmienny, że co roku potrzebne jest kolejne szczepienie.

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group